Mylim Nidą – tvarkom Nidą

Kiekvienais metais gaudome saulę, šokame kopose ar kitaip džiaugiamės vasara Nidoje, todėl mažiausia padėka už tai – palikti šį rojaus kampelį švarų tam, kad kitą vasarą jis mus pasitiktų taip meiliai, kaip praėjusią.

2017 metų rugsėjį pirmąkart pakvietėme visus norinčius prisidėti prie akcijos „Mylim Nidą – tvarkom Nidą“, kurios metus raginome rinkti šiukšles ir taip atsidėkoti Nidai už pačias geriausias akimirkas.

Per du talkos savaitgalius prie akcijos prisidėjo kelios dešimtys savanorių, kurių dėka pušynuose, paplūdimiuose ir kitur liko šimtais maišais šiukšlių mažiau.

Benai, plaukiam į Nidą

Kai ant suoliuko sutinki šį besyšypsantį veidą su gitara, galvoje iškart suskamba visiems pažįstamų dainų akordai. Maestro paliko ryškų pėdsaką ne vieno širdyje, Nidos ir jos žmonių taip pat. Filmo „Mažoji išpažintis“ dėka frazę „Benai, plaukiam į Nidą“ lyg burtažodį kartojo visi traukiantys į pirmąjį lietuvišką festivalį prie jūros. Taip šie žodžiai tapo laisvės sinonimu, o pats Vytautas – tos laisvės simboliu.

Didelės asmenybės įkvėpti sukūrėme džemperius su į Kuršių marias žvelgiančios Vytauto Kernagio-Beno skulptūros atvaizdu. Šią mūsų idėją palaikė jo šeima, o dukra Eglė pati prisijungė prie kūrybinio proceso. Norėdami jai padėkoti bei kartu puoselėti tėčio atminimą, nusprendėme dalį už džemperius gautų lėšų paaukoti Vytauto Kernagio labdaros fondo projektui „Gėrio menas“.

Hamakų parkas

Naudojame Nidos vardą savais tikslais, todėl jau kurį laiką sąžinė spaudė kažką gražaus nuveikti pačios Nidos labui. Dėjome eurus į stiklainį, brandinome „Myliu Nidą“ hamakų miško idėją ir pagaliau galime garsiai pasakyti, kad jis laukia jūsų. Ieškokite miško „Zuikio daržo“ pašonėje, įsitaisykite patogiai ir atsipalaiduokite iki pirštų galiukų. Klausykite paukščių čiulbėjimo ar bangų ošimo, juokitės su draugais ar tiesiog tylėkite. Tokia yra Nidos laisvė.

Už palaikymą dėkojame draugams iš „Hamakų salos“, Neringos savivaldybei, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai.